Hobi Kursları

Hobi Kursları

YETİŞKİNLERE YÖNELİK HOBİ VE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK RESİM KURSU PROGRAMI

Atölyemizdeki bu eğitime resim yapmak sanatla uğraşmak isteyen herkes katılabilir. Atölyemizdeki bu eğitimde yaş sınırı yoktur. Bunun dışında Hobi Resim Kursu sürecinde, Öğrencilerimizle eğitimin ilk aşamalarında

Temel Çizim Yöntemleri

Temel Perspektif Eğitimi

Formların oluşturulması ve Çizim Etütleri

Figür Çalışmaları ‘’ Kopya Figür Çalışmaları ‘’

Üzerine gitmekteyiz. Bu temel eğitimin ilerleyen safhalarında Figür Çalışmaları ‘’ Kopya Figür Çalışmaları ve isteğe bağlı olarak mekana yönelik çalışmalar yapmaktayız. Atölyemizde Hobi Resim Kursu çalışmaları yaparken amacımız bireylerin Hobi amaçlı çalışmalar yapsalar dahi bu çalışmaları Akademik bir Disiplinle yapmaları vealdıkları Resim Kursu Atölye Eğitimi süreci sonunda yeterli çizim becerisine ve donanımına sahip olmalarını sağlamaktır. Bunu dile getirmemizdeki sebep ise bir çok atölyenin bu çalışmalara dönük yaklaşımı hobi Resim Kursu Resim Derslerine gelen katılımcılara yeterli bilgi aktarımından ziyade onların hoca vakit geçirecekleri bir ortam sağlamaya dönük tavırlarıdır. Bu durum bizim ve atölyemiz Giotto Akademi Sanat için doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü sizin bu eğitim için ayırdığınız değerli zamanın hakkının alacağınız akademik eğitim ve bilgiyle verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda atölyemiz resim kursumuz Giotto Akademi Sanat Resim Kursu ve Resim Atölyesinde alacağınız Resim Kursu Eğitimi süreci sonunda gerekli çizim becerisi ve bilgiye sahip olarak bu eğitim sürecini tamamlayacaksınız. Atölyemizdeki Hobi Resim Kursuna gelen ve bu eğitimin ilerleyen safhalarında bizimde yönlendirmemiz sonucu üniversite Güzel Sanatlar Fakülteleri ve aynı zamanda Eğitim Fakülteleri Resim – İş Öğretmenliği Sınavlarına giren ve kazanan birçok öğrencimiz olmuştur. Bunu dile getirmemizdeki amaç ise Üniversiteye Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık, Eğitim Fakülteleri Resim – İş Öğretmenliği Bölümüne Hazırlık, Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık ve ya Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Resim Kursu eğitimi için atölyemize gelen  öğrencilerimize verdiğimiz eğitim aşamaları ve öğretim yöntemlerinin aynı şekilde Hobi Resim Kursu çalışmalarına katılan öğrencilerimize de vermekteyiz. Bu anlamda eğitimlerimizden faydalanmak adına Resim Kursu Bursa Dendiğinde akıllara ilk gelen Resim Kursu Resim Atölyesi Giotto Akademi Sanat Evinde görmekten memnuniyet duyarız.

Atölyemizde genel hatları itibariyle;

Karakalem                                                                                               

Pastel

Yağlıboya

 

Çalışmaları yapılmaktadır.

 

YETİŞKİNLERE YÖNELİK HOBİ RESİM KURSU MALZEME LİSTESİ

1 Adet 50x70 cm Resim Dosyası (İsteğe bağlı 35x50 cm de olabilir)

1 Adet 50x70 cm Duralit (İsteğe bağlı 35x50 cm de olabilir)

1 Adet Silgi

1 Adet Hamur Silgi

1 Adet Maket Bıçağı

2 Adet Mandal (kıskaç) (orta ve küçük boy olabilir)

1 Top 50x70 cm Resim Kağıdı (100 adet ) (İsteğe bağlı 35x50 cm de olabilir)

2’şer adet 2B-3B-5B Kalem

1 Adet Sınav Eskiz Kalemi (Yassı Uçlu)

1 Adet Portmin Kalem Faber- Castel (TK 4600)

1 Adet Portmin Kalem Faber-Castel  (TK 9400)

1 Adet  (0,9 /1.0) Faber- Castel Uçlu Kalem (TK FINE VARIO I) (İsteğe Bağlı 0,5-0,7 Uçlu Kalemlerde alınabilir)

NOT: Atölye de çalışma sürecinin ilk günlerinde örnek anlatımlar ve buna bağlı tekrarlardan dolayı kağıt sarfiyatı fazla olmaktadır. Bu yüzden ilk günlerde çalışma düzeninizin aksamaması adına dosyanız da 15-20 kağıdın olması gerekmektedir. Çalışma programına bağlı olarak İlerleyen zamanlarda pastel ya da yağlı boya, fırça vb gerekli malzemelerin temininin yapılması gerekmektedir.